Lipiański Klub Łączności SP1KZO
   STRONA GŁÓWNA MASZTY TELESKOPOWE QRZ.COM QRZ.PL PRZEMINNIKI NA PASMO 2M. POCZTA ALBUM
11. Grudzień 2019   
Zegar
Nawigacja

STRONA GŁÓWNA

CZŁONKOWIE KLUBU


LINKI

OSIĄGNIĘCIA - SP1KZO
DYPLOMY

POTWIERDZONE - QSO
KARTY - QSL

WYDARZENIA
SP1PNW - Spotkanie
DL0PCK - SP1JJY
DL0PCK - SQ1DNR
DL0PCK - VIDEO
SNOLOT - Przczelnik
SPOTKANIE PASJONATÓW
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
PIKNIKI ETEROWE
XXV PIKNIK ETEROWY
XXIV PIKNIK ETEROWY
XXIII PIKNIK ETEROWY
XXII PIKNIK ETEROWY
PIKNIK Z RYBKĄ


VIDEO KLIPY
XXIV PIKNIK ETEROWY - 2009 - VIDEO
XXIII PIKNIK ETEROWY 2008

WYWIADY
Polskie Radio - "Trójka"
Radio ZET

NASZ STATUT
Statut PZK

ZAPRZYJAŹNIONE KLUBY
DL2BQD
NASZ SPRZĘT
ANTENY
KLUB NA CODZIEŃ
Z ŻYCIA KLUBU
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 38
Najnowszy Użytkownik: JoshMom
Witamy
Lipiański Klub Łączności - SP1KZO
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
im. Agnieszki Osieckiej
ul. Szkolna 17
74 -240 LIPIANY

PREZES: SP1RWU - Bronisław Lawrentif - kom. 669 321 839

V-ce: SQ1DNR - Damian Szopa - kom. 661 816 297

KIEROWNIK STACJI: SQ1BSW - Sylwester Adamczewski - kom. 603 106 258

*****************************

DZIEŃ KLUBOWY

WTOREK i CZWARTEK - 17:00 - 20:00

II Zlot Krótkofalowców "PSZCZELNIK 2014"
II Zlot Krótkofalowców "PSZCZELNIK 2014"

Myśliborski Klub Łączności SP1PMY zaprasza 5 lipca 2014 r. na II Zlot Krótkofalowców "PSZCZELNIK 2014".Zlot, który odbędzie się (tak jak w ubiegłym roku) na terenie gospodarstwa agroturystycznego państwa Mockałło w miejscowości Pszczelnik 2 (przy drodze nr 11 Myślibórz - Dębno, ok. 6,4 km od Myśliborza). Na miejscu znajduje się 20 miejsc noclegowych w pokojach 2 osobowych. Cena w zależności od standardu od 40 zł do 60 zł od osoby. Konieczna wcześniejsza rezerwacja - telefon nr 608 063 032.Na terenie zlotu można rozbić namiot - 10 zł/dzień, jak również postawić przyczepę campingową - 15 zł/dzień (dostęp do energii elektrycznej, wody).

 

Na miejscu istnieje możliwość:

- wypożyczenia roweru - 5 zł/godz, lub 20 zł za cały dzień;

- dla chętnych może zostać zorganizowany spływ kajakowy rzeką Myślą (trasa do wyboru od 2,5 godziny do 8 godzin) - opłata 30 zł od osoby.

Na uczestników zlotu będzie czekała pyszna grochówka i inne przysmaki. W programie m.in.: prelekcje nt "Skąd się wzięli lotnicy litewscy w Pszczelniku", "Łowy na lisa", "Wykorzystanie różnych technik cyfrowych w łącznościach amatorskich - JT65", pokaz samochodu pomiarowego UKE, pokaz szybkiej telegrafii, konkursy: odbioru telegrafii Rufz XP, QLF, radiopelengacji. Przewidujemy prezentację anten, giełdę, militaria i wiele innych atrakcji. Nie zabraknie wielu atrakcji, a wśród nich losowanie nagród dla uczestników zlotu i tradycyjnego ogniska z pieczonymi kiełbaskami. ZAPRASZAMY! ABY NIE OMINĘŁY CIEBIE TE WSZYSTKIE ATRAKCJE, A ZWŁASZCZA, BY NIE ZABRAKŁO GROCHÓWKI - ZGŁOŚ NAM SWÓJ UDZIAŁ W ZLOCIE PRZESYŁAJĄC MAILA NA ADRES: sp1pmy@gmail.com LUB TELEFONICZNIE NA NUMER 606 117 096.

Organizatorzy

 

XXV PIKNIK ETEROWY W LIPIANACH
abcd

Dnia 10 lipca w Lipianach na Plaży Miejskiej przy ul. Lipowej odbył się XXV Piknik Eterowy Lipiany 2010 zorganizowany przez zespół radioklubu SP1KZO z Lipian. Klub powstał 32 lat temu, a jego prezesem od 31 lat jest Pan Bronisław Lawrentif SP1RWU. Z tej okazji Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Markiem Przybylskim wręczyli prezesowi pamiątkową tabliczkę. W części oficjalnej organizator pikniku Bronisław Lawrentif (SP1RWU) podziękował i wyróżnił wiele osób, bez których piknik nie mógłby się odbyć. Gościom zostały wręczone puchary dla najstarszego i najmłodszego uczestnika pikniku oraz dla przybyłego z miejscowości położonej najdalej Lipian. W pikniku uczestniczyło prawie 500 osób. Do Lipian przyjechali krótkofalowcy z różnych stron Polski, nie zabrakło także krótkofalowców z niemieckiego Schwedt. W czasie trwania imprezy kobiety w wieku od 50 do 69 lat mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Piknik obfitował w wiele interesujących atrakcji, między innymi: - odbyły się pokazy sprzętu krótkofalowego, - został zorganizowany turniej plażowej piłki siatkowej, - gry, malowanie twarz, zabawy dla dzieci, - występ młodzieży, - koncert zespołu „Proyekt”, - pokaz sztucznych ogni.

 

 

PSZCZELNIK - UROCZYSTOŚCI
abc

Las pod Pszczelnikiem, mała wioska w pobliżu
Mysliborza, jest miejscem szczególnym.
Tu, przed siedemdziesieciu siedmiu laty, rozbił
sie samolot, pilotowany przez dwóch litewskich
lotników: Stepasa Dariusa i Stasysa Girenasa.
Miał to byc rekordowy przelot przez Atlantyk bez
ladowania. „Lituania” wystartowała z Nowego
Jorku 15 lipca 1933 roku. Po przebyciu 6411 km
17 lipca 1933 roku w pszczelnickim lesie tragicznie
zakonczyła swój lot. Do Kowna, celu podróży,
zostało 650 kilometrów…

Do pomnika ku czci pilotów na lesnej polanie,
do malenkiej, drewnianej kapliczki i niewielkiego
muzeum w drewnianej, gmudzkiej chacie,
prowadzi przez las wąska, piaszczysta droga, własciwie
leśny dukt.

Co roku odbywają się tu uroczystości dla
uczczenia pamięci Bohaterów Narodu Litewskiego.

Z tej okazji pracowaliśmy ze znaku okolicznościowego SN0LOT
ku uczczeniu Litewskich lotników

PRZYJACIELSKIE SPOTKANIE w DL0PCK
PRZYJACIELSKIE SPOTKANIE w DL0PCK

28 grudnia ub.r. grupa polskich krótkofalowców odwiedziła swoich niemieckich przyjaciół z klubu DL0PCK w Schwedt. Powiat myśliborski reprezentowali Henryk SP3FYJ – prezes klubu SP1PNW w Dębnie, Jurek SP1FMW i Stefan SP1JJY. W spotkaniu uczestniczyli również krótkofalowcy z klubu SP1KZO w Lipianach z prezesem Bronkiem SP1RWU i z klubu SP1KZE w Chojnie z prezesem klubu Pawłem SP1MWN na czele.

Krótkofalarskie spotkanie otworzył prezes klubu DL0PCK Rolf Weber. W trakcie spotkania radioamatorzy chwalili się swoimi osiągnięciami i dzielili się doświadczeniami. Polacy zwiedzili klub i zapoznali się ze sprzętem używanym przez niemieckich kolegów. Niektórzy wykorzystali okazję i nawiązali po kilkanaście łączności krótkofalowych ze stacji DL0PCK.

O problemach z jakimi borykają się krótkofalowcy niemieccy opowiadał Jurgen Hahn DM2CNE, który świetnie zna język polski. Między innymi powiedział: - " W chwili obecnej nasz klub liczy 23 członków. Najmłodszy ma trzydzieści kilka lat. Mamy problem z pozyskaniem młodzieży. Związane jest to z tym, że po zjednoczeniu Niemiec nie mieliśmy żadnych pomieszczeń na działalność klubową. Dopiero od dwóch lat jesteśmy w posiadaniu pomieszczenia, które otrzymaliśmy od klubu strzeleckiego. Teraz próbujemy młodzież ściągnąć do klubu poprzez informacje w gazetach. Myślę, że w niedługim czasie będziemy w klubie szkolić młodzież. (…) W latach siedemdziesiątych i później, do zjednoczenia, mieliśmy bardzo dobre i ścisłe kontakty z krótkofalowcami z Polski, z Zielonej Góry i ze Szczecina. Często się odwiedzaliśmy. Braliśmy udział w „łowach na lisa”. Krótkofalarstwo u nas było bardzo prężne. Po zjednoczeniu nie stać nas było na opłacanie czynszu za pomieszczenia i dlatego zostaliśmy bez pomieszczeń. Teraz od kilku lat aktywnie współpracujemy z Polakami. Jesteśmy zapraszani do Dębna, Lipian, Chojny. Uczestniczymy w imprezach krótkofalarskich w Polsce. My organizujemy spotkanie na zakończenie, podsumowanie roku. "

Rozmowę przerywa zaproszenie na zewnątrz, gdzie przygotowano wspaniały pokaz fajerwerków. Robi się późno. Dziękujemy za gościnę, wymieniamy się życzeniami noworocznymi i żegnamy się życząc wielu DX-ów (dalekich łączności).


Vy73'- SP1JJY

POWIATOWE OBCHODY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
POWIATOWE OBCHODY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku zapisał się na kartach historii, jako przełomowy moment w dziejach naszego państwa. Po 123 latach walki, prowadzonej na wielu płaszczyznach: wojskowej, dyplomatycznej, duchowej, nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.


W dniach 10-11 listopada odbyły się Powiatowe Obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Uroczystości zostały zainaugurowane w dniu 10 listopada Uroczystą Sesją Rady Powiatu Pyrzyckiego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pyrzycach z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Marek Olech. „Niech ten dzień przypomina nam wszystkim o narodowej wspólnocie, o powinnościach wobec niej każdego Polaka. Zróbmy wszystko, aby dzień 11 listopada był dniem radosnym i wyjątkowym dla każdego Polaka. Nie wstydźmy się naszych uczuć do Polski. Uczmy nasze dzieci miłości do Ojczyzny. Wierze, że dzięki temu będziemy państwem silnym – takim, które będą szanować inne narody” – to końcowy fragment wystąpienia wygłoszonego podczas sesji Starosty Pyrzyckiego Wiktora Tołoczko.


Podczas sesji zostały wręczone statuetki NIKE – Ludzie Ziemi Pyrzyckiej 2009. Statuetka jest symbolem zaangażowania w różnych dziedzinach życia społecznego, przyczyniając się tym samym do promocji Ziemi Pyrzyckiej w województwie i w kraju. Z okazji Święta Niepodległości statuetkami przyznanymi przez Kapitułę Ludzie Ziemi Pyrzyckiej zostali wyróżnieni:


Anna Klapenda, Maria Małgorzata Ziarkowska, Zdzisław Lech Twardowski, Piotr Klapenda, Mariusz Szpakowski, Bronisław Lawrentif, Tomasz Jerzy Szutkowski, Grzegorz Rogalewicz oraz Łukasz Kowalski. W kolejnej części uroczystości zostały wręczone Honorowe Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego, które są najwyższym odznaczeniem Województwa Zachodniopomorskiego. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w drodze uchwały, podjętej na wniosek Komisji Odznaki wyróżnił: Złotą Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego: Witolda Żabskiego oraz Ignacego Maćkowiaka. Srebrne Honorowe Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymali: Anna Gliszczyńska, Tomasz Jerzy Szutkowski, Mirosław Rabiega oraz Marek Lenkiewicz. Uroczystej dekoracji wyróżnionych osób dokonał członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż.


Zaproszeni na Powiatowe Obchody goście mieli możliwość wysłuchania montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów z ZS Nr 2 RCKU w Pyrzycach pod kierunkiem Joanny Rojek oraz Joanny Pniewskiej. Zwieńczeniem Powiatowych Obchodów z okazji Narodowego Święta Niepodległości był udział przedstawicieli władz samorządowych, jednostek i innych instytucji w Mszy Św. Patriotycznej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. WNMP w Pyrzycach. Po uroczystej Mszy Św. delegacje poszczególnych instytucji oraz organizacji złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim, oddając hołd poległym za wolność Ojczyzny.


 


 

Wioletta Balcerzyk-DrygaśFotorelacja w galerii zdjęć


XXIV PIKNIK ETEROWY 2009
XXIV PIKNIK ETEROWY 2009

Dnia 18 lipca w Lipianach na plaży miejskiej przy ul. Lipowej odbył się XXIV Piknik Eterowy Lipiany2009 zorganizowany przez zespół radioklubu SP1KZO z Lipian.

Klub powstał 31 lat temu, a jego prezesem od 30 lat jest Pan Bronisław Lawrentif SP1RWU.


Z tej okazji Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Mariuszem Przybylskim wręczyli prezesowi pamiątkową tabliczkę.

W pikniku uczestniczyło prawie 250 osób. Ważnym akcentem był udział krótkofalowców z DL z Hansem Jurgenem Hahnem DM2CNE na czele, który jest najbardziej znanym niemieckim krótkofalowcem w Polsce. Obecny był także prezes Zachodniopomorskiego OT PZK Janusz Tylkowski SP1TMN.

Dla gości zostały wręczone puchary dla najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz dla przybyłego z najdalszej miejscowości.

W czasie imprezy odbyły się pokazy sprzętu krótkofalarskiego, zostały zorganizowane konkursy dla dzieci. Piknik uświetnił występ Małgorzaty Tomaszkiewicz oraz zespołu Lider z Barlinka.

SPONSORZY XXIV PIKNIKU
SPONSORZY XXIV PIKNIKU

KLUB SP1KZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM SPONSOROM ZA UDZIELENIE POMOCY PRZY ORGANIZACJI XXIV PIKNIKU ETEROWEGO LIPIANY 2009

Praca stacji w terenie

1 maja 2009 roku ulicami miasta przeszła parada młodzieży.
Cała inauguracja imprezy odbyła się przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury,
gdzie również tam pracowała stacja klubowa SP1KZO/1,
zdjęcia z pracy w terenie zamieszczone są w galerii.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SP1KZO
SKYPE
Mój stan
SP1RWU
SQ1DNR
SQ1BSW
SP1VDG
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Lipiański Klub Łączności - SP1KZO

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie